Fall League 2017

Sunday 7:45am “Early League”           Sunday 9:45am “Late League”

Drawmaster: Tony Kelly

Early League

Team Record For Agn Diff Ends
Marko 4-0 35 17 18 18
Smith 3-1 27 25 2 12
Kuhl 2-1-1 22 18 4 16
Satchwell 2-2 23 18 5 13
Feldman 2-2 17 16 1 12
Sampson 1-3 18 24 -6 12
Gee 1-3 18 27 -9 9
Fox 1-3 9 24 -15 6


Upcoming Games
Sunday Oct. 22 at 7:45am
Sheet 2        Feldman vs Kuhl
Sheet 3        Sampson vs Smith
Sheet 4        Fox vs Marko
Sheet 5        Satchwell vs Gee
Sunday Nov. 5 at 7:45am
Sheet 2        Smith vs Fox
Sheet 3        Marko vs Feldman
Sheet 4        Gee vs Sampson
Sheet 5        Kuhl vs Satchwell
Sunday Nov. 12 at 7:45am
Sheet 2        Satchwell vs Marko
Sheet 3        Fox vs Sampson
Sheet 4        Kuhl vs Gee
Sheet 5        Feldman vs Smith
Sunday Nov. 19 at 7:45am
Playoffs
Saturday NIGHT Dec. 9 at 6:00pm
Finals

RESULTS
Game One
Marko 6, Kuhl 5 (DTB)
Smith 8, Satchwell 6
Feldman 5, Sampson 2
Gee 9*, Fox 1
Game Two
Sampson 9, Satchwell 2
Marko 11, Gee 4
Smith 6, Kuhl 5
Fox 6, Feldman 4
Game Three
Marko 8, Smith 5
Kuhl 7, Sampson 4
Satchwell 7, Fox 0 (Forfeit)
Feldman 7, Gee 0 (Forfeit)
Game Four
Smith 8, Gee 6
Kuhl 5, Fox 2
Satchwell 10*, Feldman 1
Marko 11*, Sampson 3
*Final Score adjusted in standings

Marko: Dave Markowski, Camren Spangler, Evan Tudor Elliott, Brian Feldman
Feldman: Katie Feldman, Laura Lunetta, Luke Milliron, Brian Feldman, Jr.
Smith: Ryan Smith, Chris Drabandt, Tony Kelly, Karla Kennedy
Satchwell: Kyle Satchwell, Jon Tegan, Sean Davis, Nelson Hilger
Sampson: Steve Sampson, Bryan Moffitt, Josh Bally, Gillian Moffitt
Fox: Ryan Fox, Bob Seyfried, Scott Petty, Mike Frey
Gee: Jon Gee, Shawn Gunst, John Winn, Zack Bertsch
Kuhl: Bob Kuhl, Jon Swartz, James Meinert, Ramon Cusi

Late League

Team Record For Agn Diff
Wicks 3-0 20 14 6
Morris 2-0-1 19 13 6
Kuhl 3-1 26 15 11
Smith 2-2 17 25 -8
Kelly 1-1-1 18 14 4
Tudor 1-3 19 23 -4
Feist 0-2-1 9 24 -15

Upcoming Games
Sunday Oct. 22 at 9:45am
Sheet 2        Smith vs Feist
Sheet 3        Kelly vs Wicks
Sheet 4        Tudor Elliott vs Morris
Bye        Kuhl
Sunday Nov. 5 at 9:45am
Sheet 2        Morris vs Kelly
Sheet 3        Wicks vs Feist
Sheet 4        Smith vs Kuhl
Bye        Tudor Elliott
Sunday Nov. 12 at 9:45am
Sheet 2        Wicks vs Kuhl
Sheet 3        Kelly vs Tudor Elliott
Sheet 4        Feist vs Morris
Bye        Smith
Sunday Nov. 19 at 9:45am
Playoffs
Saturday NIGHT Dec. 9 at 8:00pm
Finals

RESULTS
Game One
Tudor Elliott 5, Feist 4 (DTB)
Morris 8, Kuhl 3
Wicks 9, Smith 5
Game Two
Morris 7, Tudor Elliott 5
Kelly 9, Feist 2
Kuhl 7, Smith 0 (Forfeit)
Game Three
Wicks 5, Morris 4 (DTB)
Smith 6, Tudor Elliott 4
Kuhl 6, Kelly 4
Game Four
Smith 6, Kelly 5 (DTB)
Kuhl 11*, Feist 3
Wicks 6, Tudor 5
*Final score adjusted in standings

Kuhl: Bob Kuhl, Katie Feldman, Mike Kozlowski, Chris Bilbrey
Tudor: Jess Tudor Elliott, Sean Owens, Luke Milliron, Jessica Smith
Morris: Eliza Morris, Mikkel Jensen, Laura Lunetta, Bob Seyfried
Wicks: Billy Wicks, Chris Hillman, Sonia Montero, Brian Feldman, Jr.
Smith: Mike Smith, Shawn Gunst, Dan Higginbotham, Alice Hartman
Kelly: Tony Kelly, Gillian Moffitt, Camren Spangler, Larissa Spangler
Feist: Wendy Feist, Dan Stefani, Kyong Bae, Sandy Higginbotham